Aitäh, et kannad maski!

Regionaalhaigla ravitöö direktor dr Helis Pokkeri sõnul saame maski kandes suurendada võimalust jätkata haiglates plaanilise raviga. „Kevadise eriolukorra ajal olime sunnitud ravitööd piirama, mistõttu venisid järjekorrad pikemaks. Kui kanname avalikes kohtades kaitsemaski, saame aidata plaanilist ravi vajavad patsiendid õigel ajal ravile,“ selgitas dr Helis Pokker.

dr Pokker

 

 

Regionaalhaigla juhatuse esimehe Agris Peedu sõnul saab maski kandes iga inimene panustada sellesse, et haiglate igapäevatöö, sealhulgas plaaniline ravitöö, saaks jätkuda. "Aitäh kõigile, kes ei pea paljuks kaitsemaski kanda! Nii kaitsete nii iseennast kui teisi ja vähendate ning aeglustate viiruse levikut," lisas Peedu.

Peedu

 

 

"Täna on meil olemas tõenduspõhine info selle kohta, et kaitsemask töötab kahel viisil: ühelt poolt väldib mask nakkuse edasikandmist ja vähendab edasikantavat nakkusdoosi, teisalt kaitseb tervet inimest potentsiaalse nakkusallika eest," selgitab Regionaalhaigla juhatuse liige-ülemarst prof Peep Talving, lisades: "Maskidel on pandeemiatõrjes äärmiselt oluline roll. Aitäh, et kannad maski!"

prof Talving

 

 

"Võitlus Covid-19 viirusega pole veel kaugeltki läbi. Tahame kõik kiiremini tavaellu naasta. Tahame, et haiglate igapäevane ja plaaniline ravitöö saaks jätkuda. Aga hea uudis on, et me kõik saame selles lahingus oma panuse anda – kandes maski. Nii saad kaitsta nii ennast kui teisi, vähendada ja aeglustada viiruse levikut. Aitäh, et hoolid ja kannad maski kõikjal, kus inimesi tihedamalt koos on!"

dr Pärtelpoeg