Dr Kristo Erikson ja dr Pille Mukk kõnelevad "Pealtnägijas" pikaajalistest koroonaviiruse sümptomitest

Esialgsed uuringud näitavad, et umbes kümme protsenti nakatunutest kannatab pikaajaliste koroonaviiruse sümptomite ehk nn kroonilise koroona all. Pikaajalised vaegused, alates lõhnataju kaost ja lõpetades liikumisraskustega, näivad tabavat ka neid, kes põdesid COVID-19 kergelt.

Regionaalhaigla intensiivravikeskuse juht Kristo Erikson tõdes eilses ETV "Pealtnägijas", et suurel osal nakatunutest kulub paranemiseks kuid, osadel on jäänud aga kroonilised probleemid. "Ja osadel on jäänud kroonilised probleemid, mille kohta me ei oska praegusel hetkel öelda, kas nendest saab üldse lahti või jäävadki need elu lõpuni inimesega kaasa," ütles Erikson.

"Ma arvan, et jäämäe alumine osa, mida me veel näinud ei ole ehk need inimesed, kes tulevad toime küll, aga ei ole päris terved, tulevad ju just haiglast välja jäänud inimeste hulgast, kergemini põdenutest. Ja nendele me, ma arvan, et mitte kuskil, Eestis kaasa arvatud, ei ole jõudnud praegu tähelepanu pöörata," kommenteeris Regionaalhaigla kopsuarst Pille Mukk ning lisas: "Kui inimene on olnud enne ikkagi tõesti terve, keskealine noor inimene, põdenud ka kergelt, aga jääb väga vinduma ja väga pikalt põdema, siis see on tõsine teema." 

"Pealtnägija" saatelõik on järelvaadatav siit: https://www.err.ee/.../osa-nakatunutest-kannatab...