EMO juhataja selgitab, miks tuleks hetkel EMOle perearsti vastuvõttu eelistada

«Kuna osa Covid-19 viirusega nakatunutest on asümptomaatilised ja paljud ei kanna korrektselt maski, siis on olemas siiski ka väike oht haigla EMO ooteruumis mitmetunnise ooteaja jooksul Covid-19ga nakatuda,» ütleb Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonna juhataja dr Natalia Jefimova. Just sel põhjusel tuleks terviseprobleemiga EMOsse pöördumise asemel praeguses olukorras võimalusel hoopis perearstiga kontakteeruda.

Kui EMOsse minekut siiski vältida ei õnnestu, on hea teada, mis seal pandeemia oludes ees ootab. «Patsientide jaoks, kelle puhul on alust kahtlustada Covid nakkust, on eraldi esmane õe vastuvõtt väljaspool EMO asuvas konteinerruumis. Õde kuulab patsiendi ära, hindab patsiendi seisundit, kui seisund vajab jälgimist või kohest ravi, siis patsient suunatakse eraldi ruumi, kus asuvad potentsiaalselt nakkusohtlikud patsiendid,» kirjeldab dr Jefimova erakorralise meditsiini osakonnas toimuvat.

«Kui kaebused on vähem tõsised ja patsiendi üldseisund on rahuldav, siis võetakse Covid-test, vajadusel muud analüüsid ning patsient suunatakse koju Covid-vastust ootama. Vastuse saabudes võetakse patsiendiga ühendust telefoni teel, vajadusel kutsutakse arsti vastuvõtule. Lisaks on ka ootesaalis eraldatud ala potentsiaalselt nakkusohtlike patsientide jaoks,» lisab ta.

«Kutsun siiski inimesi üles võimalusel eelistama perearsti vastuvõttu, sest EMOdes ei ole kahjuks võimalik kõiki järjekorras ootajaid üksteisest täielikult isoleerida ega patsientide vastuvõttu planeerida,» ütleb doktor. «Kuna osa Covid-19 viirusega nakatunutest on asümptomaatilised, paljud ei kanna maski korrektselt, siis on siiski ka väike oht haigla EMO ooteruumis mitmetunnise ooteaja jooksul Covid-19 nakkust saada olemas.»

Uudis on ilmunud tervis.elu24.ee portaalis: https://tervis.elu24.ee/7181385/perhi-emo-juhataja-selgitab-miks-tuleks-hetkel-emole-perearsti-vastuvottu-eelistada