Hetked igapäevatööst eesliinil

Palusime Regionaalhaigla töötajatel jäädvustada ja jagada hetki oma igapäevatööst eesliinil, et tutvustada haiglatöö telgitaguseid. Jagame neid nüüd teiega!

 

"Ametialaselt kõige keerulisem on luua võimalused töötavate õdede ja hooldajate kaitsmiseks, samuti ikka ja jälle tuletada endale ja teistele meelde eriolukorraga seotud korraldusi ja reegleid, nende tähtsust. Patsientide ja lähedaste jaoks on oluline tagada neile turvatunne, et kuigi nad paljud on eemal, on nad siiski oodatud olema meiega ühenduses telefonidega ja virtuaalselt. Head inimesed, olge tähelepanelikud ja lahked teiste suhtes, olge rõõmsad vaatamata kõigele!" kirjutab keemiaravi keskuse õendusjuht Elina.

Elina

 


"Me andsime vande, nüüd anname oma parima," kirjutab pea- ja kaelakirurgia keskuse õde Agnes, kes võtab haigla plaanilistelt patsientidelt COVID-19 proove.

Agnes

 

 

"Eriolukorraga seoses on järsult suurenenud meie töökoormus – mõnikord teeme lausa 36-tunniseid vahetusi. COVID-19 kutsetel tuleb kanda kaitsevarustust, mille selga panemine ja seljast võtmine, lisaks auto ja tehnika puhastamine võtab palju aega ja energiat. Eraelus püüan perega rohkem kodus olla ja käia väljas ainult siis kui väga vaja (prügi väljaviimine, toidu ostmine). Maailmas on hetkel keerulised ajad, aga usun, et üheskoos saame sellest üle. Tänan kõiki neid inimesi, kes tervishoiutöötajaid toetavad, püsides ise kodus," kirjutab Rapla kiirabi õde-brigaadijuht Ivan.

Ivan

 

 

"Palun peske käsi ja püsige kodus. Olen korduvalt sotsiaalmeediast lugenud väiteid, et "see on nagu gripp" ja näinud, et meie riigi poolt kehtestatud eriolukorda võetakse naljana. Jah, meil ei ole nii palju nakatunuid kui võõrsil, kuid me tervishoiusüsteem töötab täistuuridel – kasutades selleks kõiki võimalusi – et valmistuda absoluutselt kõige halvimaks ning tagada seeläbi just SINU heaolu, juhul kui sa tõesti haiglasse satud. Parim, mida tavakodanik teha saab on kaitsta ennast, sest vaid sedasi on võimalik lõpetada selle pandeemia levik, mida me arvasime, et enda eluajal ehk ei näe. Kogu see protsess saabki alguse SINUST. SINA saad anda endast kõige rohkem, et vältida meie haiglasse sattumist ja vältida ülemaailmse kriisi suurenemist," kirjutab pulmonoloogiaosakonna õde Anni-Helen.

Anni-Helen

 

Rohkem fotosid Regionaalhaigla facebooki lehel.