Hetked igapäevatööst eesliinil

Palusime Regionaalhaigla töötajatel jäädvustada ja jagada hetki oma igapäevatööst eesliinil, et tutvustada haiglatöö telgitaguseid. Jagame neid nüüd teiega!

 

"Praeguses eriolukorras teeb haavaõde lisaks oma tavapärastele tööülesannetele ka rohkem ambulatoorseid vastuvõtte, vähendamaks töökoormust perearstikeskustes, EMO-s ja kolleegide ambulatoorsetel vastuvõttudel, et takistada viiruse levikut. Hoidkem ennast!" kirjutab Helena, üldkirurgia ambulatoorse vastuvõtu kabineti haavaõde.

Helena

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Tavaelus töötan sisehaiguste osakonnas, hädaolukorras olen COVID-osakonna õde. See oli minu valik. Sest kes siis veel, kui mitte meie. Kodus on mul 2-aastane tütar. Oma vanemaid ei ole ma näinud juba 3 nädalat. Palun, püsige kodus!" jagab Sofja, I sisehaiguste osakonna ja COVID-osakonna õde.

Sofja


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kõige murettekitavam meie töös on see, et meie töövahendid (kompuutertomograaf, MRT) on statsionaarsed ja olenemata kõikidest meetmetest tuleb aeg-ajalt siiski välja, et mõni “puhtal alal” uuringul käinud patsient on olnud COVID positiivne. Oleme kogu meeskonnaga pidevalt üksteisega kontaktis ja kui keegi peaks meist haigestuma siis on tõenäoliselt enamik töötajatest kontaktsed. Radioloogiatehniku töö on niivõrd spetsiifiline, et kuskilt teisest osakonnast asendajaid meil võtta poleks," jagab radioloogiatehnik Gerli ning lisab: "Eraeluliselt on kõige keerulisem kahe tööandja juures valvetöö ühildamine koduga. Üks lastest on lasteaialaps, kes jäi koju kriisi algusest. Teine laps käib 2. klassis. Distantsõpe vajab pidevat koostööd vanema ja lapse vahel, kuid üks vanematest on pidevalt eesliinil ja teine on juba üle kuu Norras karantiinis. Tahaksin siinkohal esile tõsta eesliini töötajate lapsi, kes te peate palju iseseisvamad olema ja saate oma vanemate tuge mõningatel päevadel heal juhul vaid telefoni teel." 

Gerli