Mina annan siin endast kõik kuni kriisi lõpuni, aga kas sina jääd koju?

Kevadiselt õrritav päike. Lähed linnaparki jalutama, sest viirus ju värskes õhus ei levi, eks? Aga tead – kahjuks mõtlevad kõik teised samamoodi. Paraku ei ole rahvast täis parkides, mererannas või poes võimalik kaks meetrit distantsi hoida. Ja nii me teineteist nakatamegi.

Palun usu meie operatsioonikeskuse juhatajat dr Markko Pärtelpoega. Ta teab, millest räägib. Kõige rohkem elusid päästad sa kodus püsides. Loe, kuidas viirus levib: www.koroonakriis.ee/covid-19

Markko Pärtelpoeg

 

Heal sõbral on sünnipäev tulemas. Enesetunne on hea ja soovid väga sõpra õnnitlema minna. Paraku põevad suur osa inimesi COVID-19 haiguse läbi kergemate sümptomitega või puuduvad sümptomid üldse. Jäta seekord minemata ja saada teele virtuaalsed õnnitlused, sest hetkemood on olla distantsilt sotsiaalne.

Meie kardioloog dr Eno-Martin Lotman soovitab salakavalat Covid-19 haigust mitte alahinnata. Loe rohkem: www.koroonakriis.ee/covid-19

 

dr Lotman

 

On munadepühad. Sa ei kujuta ette, kui väga meie sisehaiguste vanemarst dr Helen Ilumets sooviks kodus hommikukohvi juua ja lastega mune koksida. Ometi ei tee ta seda, sest arstina soovib oma lähedasi nakkuse eest kaitsta ja on pidanud juba mitu nädalat oma perekonnast eraldi elama.

Aita kaasa arstide pingutustele ja ära mine neil pühadel külla. Koksi mune hoopis arvutiekraani kaudu, sest kõige enam elusid päästad sa kodus püsides.

Õpi kaitsma ennast ja teisi: www.koroonakriis.ee/kuidas-hoiduda-covid-19-haigusesse-nakatumisest

 

dr Ilumets