Prof Peep Talving saates "Esimene stuudio": siin on palju otsuseid, mis on karmid, aga soovitustega, ma arvan, me väga kaugele ei jõua

Ühel hetkel peab toimuma teatud määral riigi sulgemine ka Eestis, sest ühtki head varianti pandeemia peatamiseks pole, ütles “Esimeses stuudios” Põhja-Eesti Regionaalhaigla ülemarst Peep Talving.

Küsimusele, kui suur on tõenäosus, et koroonaviiruse levik väljub Eestis kontrolli alt, vastas Talving, et need, kes haigusega võitlevad, on praegu väga murelikud. “Väga korralikult tuleb mõelda meetmetele. Head varianti ei ole. Riigi teatud sulgemine peab ühel hetkel toimuma, ja ma olen teadlik, et inimesed saavad kannatada ja tegevusi piiratakse, aga ma arvan, et meil ei ole teist teed,” lausus Talving.

Talving märkis, et tema hinnangul ei saagi pandeemia piiramine olla päris demokraatlik protsess, vaid pigem veidike militaarne. “Me teeme niimoodi: me otsustasime, et võtame selle meetme ja tuleb ära teha. Siin on palju otsuseid, mis on karmid, aga soovitustega, ma arvan, me väga kaugele ei jõua. Inimesed lihtsalt ei võta seda tõsiselt,” lausus ta.

Saade on järelvaadatav siit: https://etv.err.ee/1155424/esimene-stuudio