Kuidas analüüsitakse laboris viiruseid?

Kas täiesti terve inimese analüüsid saab tõesti laboris näiteks PCR-meetodil positiivseks „keerutada“? Milline on üldse tänapäevane haiglalabor, mida seal tehakse ja kes on inimesed, kes seal töötavad? Milliste meetoditega erinevaid haigustekitajaid tuvastatakse? Kõigest sellest räägivad saates Põhja-Eesti Regionaalhaigla molekulaardiagnostika labori spetsialistid Kedy Medar ja Karl Mitt. Saatejuht on virtuaalkliinik.ee ärijuht Tuuli Seinberg.

Saade on salvestatud reportaažina otse laboris, mitte stuudiokvaliteediga.

Saadet saab kuulata siit: https://www.virtuaalkliinik.ee/podcastid/episood/kuidas-analuusitakse-l…

Kedy Medar ja Karl Mittdr Altmets

COVID-19 vaktsiin ei ole võluvits

2020. aasta viimastel päevadel jõuab Eestisse pikisilmi oodatud esimene koroonavaktsiini partii. Pühade-eelses saates uurime, milliseid erinevaid vaktsiine on välja töötatud, kes saavad eelisjärjekorras vaktsineeritud ja kas kiirelt turule toodud vaktsiin kätkeb endas ka ohtusid.

Loe lähemalt

Professor Peep Talving koroonaviirusest

Kuula Regionaalhaigla Tervisepooltunni podcasti episoodi koroonaviirusest. Saates on külas Regionaalhaigla ülemarst dr Peep Talving.   Hetkel saab meditsiinimaailmas enim tähelepanu kahtlemata koroonaviirus.

Loe lähemalt
Marko Neeme

COVID-19 haigusest tingitud hirmust

Kuidas tulla toime koroonaviirusest tingitud hirmu ja ärevusega? Tervisepooltunni episoodis räägime koroonaviirusega seonduvatest psühholoogilistest probleemidest ja kuidas nendega toime tulla.

Loe lähemalt