Uudised

prof Talving

Prof Peep Talving rääkis "Ringvaates" vaktsiinide tõhususest

Sadu inimesi on kaitsepookimisest hoolimata nakatunud koroonasse. Milline vaktsiin on tõhusaim ja kui suures hädas on haiglad, räägib Regionaalhaigla ülemarst Peep Talving.

Loe lähemalt
vaktsiin, covid-19

Regionaalhaiglas saab kogu septembrikuu vältel vaktsineerida ka ette registreerimata

Regionaalhaigla vaktsineerimiskabinet ootab septembris COVID-19 vastu vaktsineerima ka kõiki neid soovijaid, kes ei ole omale vaktsineerimisaega ette broneerinud.

Loe lähemalt
dr Talving

Prof Peep Talving ülinakkavast deltatüvest: ükskõik, kuidas kaitsta, see viirus leiab üles mittevaktsineeritud inimesed

Presidendi roosiaia vastuvõtul oli teiste seas kohal ka Põhja-Eesti regionaalhaigla ülemarst professor Peep Talving.

Loe lähemalt
COVID-19

Kuidas mRNA vaktsiinid aitavad immuunsüsteemil viirusnakkuste vastu võidelda?

Vaata videost, kuidas mRNA vaktsiinid aitavad immuunsüsteemil viirusnakkuste vastu võidelda ja kuidas seda aastakümnete vanust tehnoloogiat kasutati COVID-19 vaktsiinide loomiseks.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla, vaktsiin

Regionaalhaiglas saab kogu augustikuu vältel vaktsineerida ka ette registreerimata

Regionaalhaigla vaktsineerimiskabinet ootab augustis COVID-19 vastu vaktsineerima ka kõiki neid soovijaid, kes ei ole omale vaktsineerimisaega ette broneerinud. Vaktsineerimiskabinet on avatud kõikidel tööpäevadel, lisaks kahel nädalavahetusel.

Loe lähemalt
vaktsiin

Vaktsineerimine päästab elusid

Ilmselt on raske leida kogu maailmas arsti, kellelt murelik patsient poleks küsinud: kas mul on vajalik vaktsineerida COVID-19 vastu või on vaktsineerimise tüsistuste risk liiga kõrge?

Loe lähemalt
kiirabi

Regionaalhaigla vaktsiinikiirabi augustikuu graafik

Regionaalhaigla pakub augustis ette registreerimiseta mobiilset vaktsineerimisteenust! Vaktsineerima on oodatud kõik inimesed 12. eluaastast.

Loe lähemalt
maskid

4. augustist kehtib haigla üldaladel taas maskikandmise nõue

Alates 4. augustist kehtib Regionaalhaigla avalikel aladel (nt fuajee, koridorid, osakondade üldalad) taas maskikandmise nõue, et säilitada ohutu ravi- ja töökeskkond nii patsientidele kui töötajatele.

Loe lähemalt
vaktsiin, covid-19

Regionaalhaigla avas digiregistratuuris 3500 uut COVID-19 vaktsineerimisaega

Regionaalhaigla avas üleriigilises digiregistratuuris augustikuusse 3500 uut COVID-19 vastast vaktsineerimisaega. Pfizeri vaktsiiniga on haiglasse oodatud vaktsineerima kõik Eesti elanikud alates 12. eluaastast.

Loe lähemalt
covid, kiirtest

Millist informatsiooni ei anna koroonaviiruse antigeeni kiirtest?

Koroonaviirusesse nakatumise väljaselgitamiseks tuleb Eestis teha PCR test, mille analüüsi saab kas inimese ninaneelust või nüüd juba ka kurguloputusvedelikust. Paralleelselt on kasutusel kiirdiagnostikaks mõeldud antigeeni kiirtestid, mille positiivse proovi puhul tuleb aga siiski teha ka PCR test.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Korduma kippuvad küsimused

Siit leiate vastused vastuvõtte, uuringuid, protseduure ja haiglaravi puudutavatele küsimustele.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

7 nippi kriisiolukorraga toimetulekuks

Praegusel pingelisel ajal on igaüks potentsiaalne abivajaja. Esiteks ära jää iseenda muremõtetega üksi.

Loe lähemalt
regionaalhaigla

Regionaalhaigla lubab alates 21. juunist patsiente külastama

Alates 21. juunist on patsiente oodatud külastama COVID-19 vastu vaktsineeritud* või viimase 8 kuu jooksul läbipõdenud isikud, kes esitavad ka vastavasisulise tõendi.

Loe lähemalt
põhjameditsiinistaap

Põhja meditsiinistaap lõpetab regulaarsed kohtumised

Eelmisel nädalal kogunesid põhja regioonis koroonakriisi juhtinud Põhja meditsiinistaabi liikmed teise laine viimasele regulaarsele staabikohtumisele. Edasine koostöö jätkub e-posti vahendusel, staap kutsutakse uuesti kokku, kui epidemioloogine olukord peaks seda vajama.

Loe lähemalt
dr Erikson

Dr Kristo Erikson Lege Artisele: suuremad õppetunnid tulevad alles pärast kriisi

Põhja-Eesti Regionaalhaigla intensiivravikeskuse juht Kristo Erikson, kel on selja taga arstiõpingud ja -töö Soomes, ütleb, et Eesti võiks naaberriikide meditsiinist üht-teist üle võtta, kuid mõndagi on meil ka paremini kui põhjanaabrite juures. Erikson avaldab ka arvamust, et pandeemia suuremad õppetunnid ootavad meid ees ilmselt alles pärast kriisist väljumist.

Loe lähemalt
dr Kütt, COVID-19

Dr Marge Kütt: antigeeni kiirtestide kasutamine kodus ja töökohas

Antigeeni kiirtestid on tulnud kasutusse ja nendega on seotud suured ootused. Ootused puudutavad testimise kiirust, odavust ja kõigile kättesaadavust. Oluline on, et kiirtestid oleksid meile abiks nakkuse leviku piiramisel ning ei tekitaks pahaaimamatutes kätes lisaohtu nakkuse levikuks.

Loe lähemalt
dr Novak

Eesti Päevaleht: Teine koroonalaine on vaimsele tervisele olnud laastavam kui esimene

Töö erakorralise meditsiini osakonnas on alati pingeline ja intensiivne, kuid koroonakriis väsitab inimesi ikkagi.

Loe lähemalt
covid-19

Mismoodi koroonapatsientide ravi haiglates käib?

Millistest populaarsetest soovitustest on rohkem kahju kui kasu? Küsimustele leiate vastused TV3 saatest "Laser".

Loe lähemalt
covid-19

Eesti Ekspress: Tuntud ettevõtja koroonast paranemise edulugu

Kiirabi viis COVIDisse nakatunud ettevõtja Aldo Vinkeli (61) tõsiste hingamisraskuste tõttu haiglasse. Tema elu rippus juuksekarva otsas. Siis aga hakkasid sajad inimesed mehe pärast palvetama. Tulemus üllatas ka arste.

Loe lähemalt
vakatsiin, covid-19

Regionaalhaiglas on avatud COVID-19 vastane vaktsineerimine

Üleriigilise digiregistratuuri kaudu või telefonil 617 1049 saavad alates 3. maist Covid-vaktsineerimisele registreeruda kõik 50-aastased ja vanemad ning ka sel aastal 50-aastaseks saavad inimesed.

Loe lähemalt
prof Talving

Intensiivravikohad Põhja regioonis on täis

Regionaalhaigla meedikud on mures vastutustundetu käitumise kasvu üle, mis tuleneb nakkusfooni langusega kaasnevast kergendustundest. Kuigi haiglas üldvoodikohtadel ravitavate COVID-patsientide arv kahaneb, on intensiivravikohad Põhja regioonis täiesti kriitilises olukorras ja epideemia jätkumise risk pole kaugeltki möödas. Meedikud tuletavad meelde, et välisreisid on riskide võtmine ja kui sellised otsused tehakse, siis reisilt naastes on kindlasti vaja püsida isolatsioonis ja jälgida oma tervist.

Loe lähemalt
dr Talving

Prof Peep Talving: Kui juhtub rongiõnnetus või suur põleng, oleme käpuli

Põhja-Eesti Regionaalhaigla ülemarst Peep Talving nimetab valeväiteks, nagu oleks ravijärjekorrad praegu kadunud. Haiglas pääseb kohe küll neeruarsti ja kirurgi vastuvõtule, kuid teiste eriarstide visiite tuleb oodata. «Kuidagi peab ju ravidefitsiit kumuleeruma,» märkis ta.

Loe lähemalt
COVID-19

Regionaalhaiglasse on appi tulnud Kaitseväe ajateenijad

Põhja-Eesti Regionaalhaiglas on õdedele ja arstidele appi tulnud kaitseväe ajateenijad, teiste seas ka Logistikapataljoni parameedikuerialakursuse

Loe lähemalt
COVID-19

Regionaalhaiglas on juba teist nädalat üle 150 COVID-patsiendi

„Regionaalhaiglas on juba teist nädalat üle 150 COVID-patsiendi, intensiivravi osakonnad on täis ja meditsiinipersonal on ülekoormatud ja pandeemia

Loe lähemalt
COVID-19

ETV "Ringvaates": Regionaalhaigla koroonaosakonnas on praegu kasutuses kõik kehavälise vereringe seadmed

Kõige raskemas seisus koroonahaigete ravis on kasutusel ka kehavälise vereringe süsteem ehk ECMO seade.

Loe lähemalt
vaktsiin, covid-19

Terviseamet avas COVID-19 vaktsineerimise veebi

Terviseamet koondas COVID-19 vastu vaktsineerimist puudutava info veebilehele vaktsineeri.ee. Veebilehelt saab kõige ajakohasemat teavet COVID-19 vastu vaktsineerimise kohta eesti, vene ja inglise keeles.

Loe lähemalt
maskid

Regionaalhaigla saadab kasutatud maskid tagasi ringlusesse

Käesoleva nädala alguses paigutati Regionaalhaiglasse spetsiaalsed kasutatud maskide kogumiskastid, mille abil loodetakse kokku koguda võimalikult palju haiglas kasutatud ühekordseid maske ja respiraatoreid, eesmärgiga need tagasi ringlusesse saata.

Loe lähemalt
dr Talving

Haiglaravi vajavate COVID-patsientide juurdevool Põhja regiooni haiglatele on ületamas siinset ravivõimekust

Põhja-Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonnas oli eelmise ööpäeva jooksul 35 COVID-nakkusega haiget, kellest hospitaliseeriti 15 haiget. Täna hommikul oli Regionaalhaiglas lausa 152 COVID-patsienti, nendest 128 COVID-osakondades ja 24 COVID-intensiivravikohtadel. Terviseameti hommikuse raporti kohaselt on Põhja regiooni haiglates 507 patsienti ja Lõuna regiooni haiglates 185 patsienti. Seda arvestades on vajalik osa Põhja regiooni patsiente suunata Lõuna regiooni haiglatesse. Vastavad kokkulepped on tehtud Põhja ja Lõuna meditsiinistaapide kiirabide, haiglate ja Terviseameti vahel.

Loe lähemalt
Monika Pau

Ilta-Sanomat intervjueeris Eesti tervishoiutöötajaid

Soome uudisteportaal Ilta-Sanomat intervjueeris Eesti tervishoiutöötajaid – teiste seas täiskohaga verekeskuses ja kõrvalt Covid-osakonnas abiks käivat õde Monika Paud.

Loe lähemalt
COVID-19

Regionaalhaigla õendusdirektor Katre Zirel: pandeemia on toonud õdede puuduse väga kriitiliselt välja

Regionaalhaigla õendusdirektori Katre Zireli sõnul on õdede puudus haiglates krooniline ning praegu on õdesid puudu sadakond. Abiks on küll tudengid, kuid nemad saavad töötada abiõdedena. 

Loe lähemalt
COVID-19, dr Erikson

Koroona põhjustab aina enam ulatuslikke kopsukahjustusi

Koroonaviirus on suurendanud haiglates nende patsientide hulka, kellel on ulatuslik kopsukoe kahjustus, teatas reedel ETV uudistesaade «Aktuaalne kaamera».

Loe lähemalt
vaktsiin

Kuidas töötab viirusvektoril põhinev COVID-19 vaktsiin?

Covid-19 haigust põhjustava SARS-CoV-2 virioni pind on kaetud ogavalkudega, mille abil viirus inimese rakkudesse siseneb.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Harjutusi stressi ja pingete maandamiseks

Regionaalhaigla kliinilised psühholoogid ja vaimse tervise õed jagavad harjutusi ja nippe, kuidas maandada stressi, pingeid ja ennetada läbipõlemist.

Loe lähemalt
COVID-19

ERR: Tallinna lastehaigla valmistub Regionaalhaigla koroonapatsiente ravile võtma

Tallinna lastehaigla teeb ettevalmistusi, et võtta täituvuse piirile jõudnud Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) koroonapatsiente enda juurde ravile

Loe lähemalt
COVID-19, vaktsiin, vaktsineerimine

Algatus “Kust sa tead?” aitab leida usaldusväärset vaktsineerimisinfot

17. märtsil algav kampaania aitab teadlaste abil orienteeruda koroonaviiruse ja vaktsineerimisega seotud infotulvas ja pakub usaldusväärseid vastuseid segadust tekitavatele küsimustele.

Loe lähemalt
covid-19, tromb, viigimaa

ERR: Kardioloog Margus Viigimaa ei pea tõenäoliseks AstraZeneca vaktsiini seost trombidega

Kardioloog Margus Viigimaa ütleb, et trombid ohustavad inimesi massiliselt, vanusest sõltumata. AstraZeneca vaktsiini seost trombide esinemisega ta seetõttu tõenäoliseks ei pea.

Loe lähemalt
vaktsiin

Sotsiaalministeerium: Iga kaheksas täiskasvanu on vähemalt ühe doosiga COVID-19 haiguse vastu vaktsineeritud

Tänahommikuse seisuga on Eestis end vähemalt ühe vaktsiinidoosiga COVID-19 haiguse vastu kaitsnud 133 263 inimest, mis on 12% täisealisest elanikkonnast. Mõlemad vaktsiinidoosid on saanud 52 649 inimest. Nädala jooksul on tehtud enam kui 39 500 vaktsineerimist, neist eilse päeva jooksul 5513. Vaktsineerimine jätkub ka pühapäeval. 

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Regionaalhaiglas on rekordarv COVID-patsiente

Sel nädalavahetusel on Regionaalhaiglas rekordarv COVID-patsiente, kogunisti 133. Haiglaravi vajavate patsientide hulk on pidevas kasvus, plaanilise ravi piiramise kõrval on ohus erakorraline mittepandeemiline ravi.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

65-aastaseid ja vanemaid inimesi oodatakse digiregistratuuri kaudu vaktsineerimisele

Sellel nädalavahetusel oodatakse vaktsineerimisele kõiki inimesi, kes on 65-aastased või vanemad. Sobiva vaktsineerija saab inimene esmakordse piloodi kaudu valida üleriigilise digiregistratuuri abil.

Loe lähemalt
tule tööle

Ootame Regionaalhaigla COVID-meeskonnaga liituma ÕDESID

Erakordsed ajad vajavad erakordseid inimesi, see on Sinu võimalus! Liitu meie meeskonnaga!

Loe lähemalt
COVID-19

Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu Delfile: "Kui isegi hooldajaid leiaks, siis õdede leidmine on omaette kunsttükk."

Aina kasvav koroonapatsientide hulk paneb haiglad keerulisse olukorda ning sunnib plaanilist ravi koomale tõmbama.

Loe lähemalt
vaktsiin, covid-19

Sotsiaalministeerium: Eestis on vähemalt ühe doosiga end kaitsnud üle 100 000 inimese

COVID-19 vaktsineerimise tempo tõuseb: Eestis on vähemalt ühe doosiga end kaitsnud üle 100 000 inimese.

Loe lähemalt
vaktsiin

Regionaalhaigla on valmis osalema laiema elanikkonna vaktsineerimises

Regionaalhaigla on lõpule viinud oma töötajate aktiivse vaktsineerimise ja on valmis võtma suurema rolli muu elanikkonna vaktsineerimises.

Loe lähemalt
COVID-19

Regionaalhaigla tänab patsiente mõistva suhtumise eest

Regionaalhaigla tänab kõiki oma patsiente mõistva suhtumise eest olukorras, kus tervishoiukriisis oleme pidanud edasi lükkama teie haiglaravi vajavaid plaanilisi uuringuid, tegema muutusi raviplaanides, muutma vastuvõtuaegu  või jätma ootele plaaniliste kirurgilise ravi.

Loe lähemalt
vaktsiin

President Kaljulaid sai Regionaalhaiglas vaktsiinisüsti

President Kersti Kaljulaid sai reede hommikul Põhja-Eesti Regionaalhaiglas koroonaviiruse vastase vaktsiini süsti. Kaljulaid plaanib aprillis külastada Afganistani ning soovis selleks enda ja delegatsiooni liikmete vaktsineerimist.

Loe lähemalt
prof Talving

Prof Peep Talving kõneleb „Seitsmestes uudistes“ haiglate järjest kriitilisemast olukorrast

Põhja-Tallinna Regionaalhaigla peab järgmiseks nädalaks looma 150 uut koroonahaigele mõeldud voodikohta, lisaks 28 kõrgema intensiivravivõimekusega kohta. See tähendab, et ligi 550 õde-hooldajat on sunnitud oma tavapärase töö lõpetama ja suunduma koroonaosakondadesse.

Loe lähemalt
dr Erikson

Dr Kristo Erikson Postimehele: intensiivis on väga raske haiguspildiga keskealised

Põhja-Eesti regionaalhaigla intensiivravikeskuse juhi Kristo Eriksoni sõnul tuleks riigis kehtestada seisak, sest praegu liigume kevadel Itaalias nähtud katastroofi suunas, kus abivajajaid oli haiglakoridorides nii palju, et neid ei suudetud enam aidata.

Loe lähemalt
Dr Talving, Kaja Kallas

Arstiabi kättesaadavus väheneb COVID-ravivõimekuse suurendamise tõttu

Põhja-Eesti Regionaalhaigla valmistub COVID-ravi täiendavaks eskaleerimiseks, avades täna COVID-raviks teise kõrgema astme intensiivraviosakonna. Alates 12. märtsist tuleb Regionaalhaiglas tagada kogunisti 150 COVID-ravi voodikohta ja 28 juhitava hingamise võimekusega COVID-intensiivravi voodikohta.

Loe lähemalt
Lilian Lääts, COVID-19

Delfi video: Arstide aasta koroonaga

Põhja-Eesti Regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja ja sisekliiniku juhataja vaatavad tagasi koroonast räsitud aastale. Lootes, et möödunud aasta läbielamised aitavad sillutada teed uue normaalsuseni. "Äkki ongi õige end igal sügisel vaktsineerida?"

Loe lähemalt
Regionaalhaigla, COVID

Peaminister Kaja Kallas külastas Põhja-Eesti Regionaalhaiglat

Peaminister Kaja Kallas külastas täna Põhja-Eesti Regionaalhaiglat ja sai ülevaate Põhja meditsiinistaabi tööst, haigla üldisest töökorraldusest, plaanilise ravi võimalustest ning testimisest ja vaktsineerimisest.

Loe lähemalt
Agris Peedu, Peep Talving, COVID-19

Peep Talving ja Agris Peedu hindavad aastat koroonaga: Eesti on epideemiaga toimetulekul väärt hinnet 3+

26. veebruaril möödub aasta Eesti esimese koroonajuhtumi leidmisest. Senise põhjal anname Eestile tervikuna COVID-epideemiaga toimetuleku osas hindeks 3+.

Loe lähemalt
COVID-19

EMO juhataja selgitab, miks tuleks hetkel EMOle perearsti vastuvõttu eelistada

«Kuna osa Covid-19 viirusega nakatunutest on asümptomaatilised ja paljud ei kanna korrektselt maski, siis on olemas siiski ka väike oht haigla EMO ooteruumis mitmetunnise ooteaja jooksul Covid-19ga nakatuda,» ütleb Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonna juhataja dr Natalia Jefimova. Just sel põhjusel tuleks terviseprobleemiga EMOsse pöördumise asemel praeguses olukorras võimalusel hoopis perearstiga kontakteeruda.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla, COVID, 103 heategijat

103 Eesti heategijat

"103 Eesti heategijat" on Delfi vabariigi aastapäeva traditsiooniline sari, mis keskendub sel aastal headele inimestele ja nende väärt tegudele. Regionaalhaiglas on iga töötaja kangelane, sest võitluses pandeemiaga on kõigi panus oluline.

Loe lähemalt
COVID-19

Kasvava nakkusfooni taustal on oht plaanilise ravi piirdumisele

Viimase nädala nakkusfoon on taas kasvutrendis ja COVID-voodikohtade vajadus on tõusmas. Regionaalhaigla on taas valmis COVID-voodifondi suurendama, kuid sellega kaasneb kasvava nakkuskoormuse foonil taas plaanilise ravi piiramine.

Loe lähemalt
dr Anu Planeken

COVID-19 vastane vaktsineerimine ja onkoloogilised haiged

COVID-19 pandeemia, mille põhjustajaks on SARS-CoV-2 viirus, avaldab jätkuvalt tõsist mõju kõigile inimestele, kaasa arvatud vähihaigetele ning nen

Loe lähemalt
dr Jürgenson

Dr Annelii Jürgenson portaalile Med24: COVID-19 tõttu vajab taastusravi üha rohkem patsiente

COVID-19 teine laine on toonud rohkem raske kuluga juhte, kui oli kevadel. Sellevõrra on suurenenud ka patsientide osakaal, kes COVID-19 põdemise järgselt vajavad taastusravi, kirjutab Põhja-Eesti Regionaalhaigla taastusarst Annelii Jürgenson.

Loe lähemalt
Koroonaviirus, koroonavaktsiin, COVID-19

Dr Mait Altmets kõneleb saates "Suud puhtaks" koroonavaktsiinist

Pandeemiaga kimpus maailmale on koroonavaktsiin olukorda leevendav lootuskiir. Tarneraskuste tõttu sujub vaktsineerimine aga oodatust aeglasemalt, samuti on inimestel uut tüüpi vaktsiinide kohta palju küsimusi.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla COVID-19 vaktsineerimine

Ruhnu esmase brigaadi töötajad ja püsielanikud said teise doosi vaktsiini

Eelmisel nädalal külastas haigla ülemarst prof Peep Talving koos kolleegidega kiirabikeskusest ja infektsioonikontrolli talitusest Ruhnu saart, kus tutvus esmase abi töökorraldusega Ruhnu saarel. Ühtlasi said Ruhnu esmase brigaadi töötajad ja saare püsielanikud teise doosi vaktsiini.

Loe lähemalt
COVID-19

Vaktsineerida või mitte? Eeskuju loeb!

Viimastel päevadel on uudiskünnise ületanud Covid-19 vaktsineerimise järjekord, räägitakse üksikjuhtude eelisvaktsineerimistest ja eliitvaktsineeritutest. Siinkohal on mõistlik vaadata veidi laiemat pilti ja näha üksikute puude taga metsa. Meil seisab ees veel palju selgitustööd, et inimesed soostuksid vaktsineerima ning selles osas peaksid eeskuju näitama eelkõige meditsiiniasutuste töötajad, valitsuse liikmed ning teised olulised arvamusliidrid.

Loe lähemalt
COVID-19

ETV “Pealtnägija”: Kristjan Pihl asus tööle koroonaosakonnas

Kohe möödub aasta koroona jõudmisest Eestisse ja arstidest on saanud õigusega staarid. Märksa vähem pälvivad tähelepanu hooldajad, kes tõstavad, kasivad ja kuulavad patsiente, viibivad nendega 24/7 ja hoiavad kätt viimasel hetkel. Mida tähendab tegelikult hooldaja töö COVID-osakonnas keset pandeemiat? “Pealtnägija” toimetaja Kristjan Pihl läbis vastavad kursused ja läks hooldajatööle Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse (PERH).

Loe lähemalt
vaktsiin

Regionaalhaigla vaktsineeris Ruhnu saarel tervishoiutöötajaid ja elanikke

Tervishoiutöötajate vaktsineerimisega liigutakse jõudsalt edasi. Sel nädala toimus vaktsineerimine ka Ruhnu saarel, kus tegutseb Regionaalhaigla kiirabi töös osalev kohalik brigaad, mis tagab nii esmase abi kiire kohale jõudmise kui ka praktiliselt koheselt abivajaja jälgimise kvalifitseeritud arsti poolt telemeditsiini toel. Kokkuleppel Haigekassaga vaktsineeritakse ka kohalikud elanikud, kes seda soovivad. Väikesaari meditsiiniliselt teenindav Põhja–Eesti Regionaalhaigla vaktsineerib kõiki oma töötajaid, kes selleks soovi avaldavad.

Loe lähemalt
vaktsiin

Kuidas toimib Pfizer/BioNTechi koroonavaktsiin?

Saksamaa ettevõte BioNTech alustas koostööd ettevõttega Pfizer koroonaviiruse vaktsiini BNT162b2 (üldnimetusega tozinameran, kaubamärk Comirnaty) väljatöötamiseks ja testimiseks. Kliiniline uuring näitas, et vaktsiini efektiivsusprotsent Covid-19 ennetamisel on 95 protsenti.

Loe lähemalt
covidosakond

Regionaalhaigla ajakirja värskes numbris: "Raugematu ind COVID-osakonnas"

Argipäev COVID-osakonnas? Ega kellegi "päevad täis"? Kes läheb täna? Põhieesmärk on üks - et kohti jaguks kõigile abivajajatele.

Loe lähemalt
dr Erlich

"Aktuaalne kaamera" tegi tagasivaate koroona-aastale tervishoius

"Aktuaalne kaamera" tegi tagasivaate koroona-aastale tervishoius, sõna saavad Viroloogiaprofessor ja COVID-19 tõrje teadusnõukoja juht Irja Lutsar, Regionaalhaigla intensiivraviarst Hans-Erik Ehrlich jpt.

Loe lähemalt
vaktsiin

Regionaalhaiglas on koroonavaktsiini saanud juba 700 töötajat

Eelmine nädal jõudis Eestisse kauaoodatud koroonavaktsiin Pfizer-BioNTechilt. Vaktsiini on oodanud kõik maailma riigid ja majanduse taastumisel pannakse vaktsineerimisele suuri lootusi. Regionaalhaiglas on 31. detsembri seisuga jõutud vaktsineerida 700 haigla töötajat. Kogu maailmas on kaitsesüsti saanud juba enam kui 5,8 miljonit inimest.

Loe lähemalt
COVID-19

Eestis algas COVID-19 vaktsineerimine

27. detsembril algas Eestis COVID-19 vaktsineerimine. Esimesena alustatakse haiglate, kiirabide ja perearstikeskuste tervishoiutöötajate vaktsineerimisega Ida-Virumaal, Tallinnas ja Tartus, tulevast nädalast jätkatakse vaktsineerimisega järk-järgult üle kogu Eesti.

Loe lähemalt
dr Talving

Prof Peep Talving: "Terved pühad veeda kodus!"

Regionaalhaigla ülemarst prof Peep Talving soovib kogu Eesti rahvale kauneid pühi ja tervet aastavahetust!

Loe lähemalt
Agris Peedu

ERR: Haiglajuhid prognoosivad, et haiglad on aasta alguseks käpuli

Eesti suuremate haiglate juhid ei usu, et inimesed suudavad pühade ajal distantsi hoida ning seetõttu on uue aasta alguses oodata raskusi plaanilises ravis. Probleeme tekitab ka viiruse levik haiglapersonali seas.

Loe lähemalt
vaktsiin

Koroonavaktsiini on saanud juba üle 2,1 miljoni inimese

Alguse on saanud aegade kõige suurem vaktsineerimiskampaania ja logistiline väljakutse – esimesed koroonavaktsiinid on Bloombergi andmetel saanud juba üle 2,1 miljoni inimese.

Loe lähemalt
Dr Mait Altmets

Koroonavaktsiinidest: Pfizer/BioNTech ja Moderna

Veel selle aasta lõpus jõuab Eestisse esimene Euroopa Liidu ravimiametilt müügiloa saanud Pfizer/BioNTech koroonavaktsiin. Müügiloa ootel on ka teine vaktsiin – Moderna, mis peaks Eestisse jõudma järgmise aasta jaanuari keskel. Kui efektiivsed need vaktsiinid on, missugused on kõrvalnähud ja miks lasta end vaktsineerida?

Loe lähemalt
Dr Tohver

Dr Priit Tohver kirjutab mRNA vaktsiini ohutusest

Vaktsiinide väljatöötamine võtab tavaliselt aega 10, mõnikord isegi 20 aastat. COVID-19 vaktsiinide arendamine aga on toimunud enneolematu kiirusega ja see on tekitanud teatud küsimusi isegi vaktsiinipooldajate ridades.

Loe lähemalt
verekeskus

Verekeskus ootab doonoreid vereloovutusele ka jõulude eel

Regionaalhaigla verekeskus kutsub kõiki terveid inimesi jõulude eel üles tegema kauneimat kingitust ja kinkima abivajajale elu. Laupäeval, 19. detsembril on nii Ülemiste doonorikeskus kui Ädala verekeskus doonoritele avatud kell 10-15.

Loe lähemalt
prof Talving

Prof Peep Talving Postimehele: sel talvel on üheperejõulud, vanavanemad kaasaks ainult virtuaalselt

Põhja-Eesti regionaalhaigla ülemarst ja valitsust nõustav teadusnõukoja liige Peep Talving saadaks hiljemalt esmaspäevast Ida-Virumaa, Harjumaa ja Tartumaa põhikoolid distantsõppele ning sulgeks laulukoorid ja spordiringid. Jõulud ja aastavahetus tuleks Talvingu sõnul pidada ainult kitsamas pereringis ning suhelda vanavanemate ja teiste sugulastega virtuaalselt.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu kõneleb Postimehele koroonapatsientide ravimise võimekuse taseme tõstmisest haiglas

Alates 10. detsembrist tõstavad haiglad koroonapatsientide ravimise võimekuse taset, kuid voodikohtade arvu suurendamine nõuab lisapersonali, mis tuleb haiglate teiste osakondade arvelt. 

Loe lähemalt
vabatahtlikke oodatakse appi

Meie head kolleegid Ida-Viru Keskhaiglast paluvad vabatahtlikke appi

Kuigi kandideerima on oodatud meditsiinilise väljaõppega inimesed sh tudengeid, siis oodatud on ka tudengid, kes alles sel sügisel alustasid õppetööga.

Loe lähemalt
Agris Peedu

Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu Delfi "Erisaates": haiglad valmistuvad 400 koroonapatsiendiks

Mida tähendab plaanilise ravi osaline piiramine, keda see puudutab ja milliseid alternatiive on patsientidel. Eile üle riigi tehtud korooonatestidest osutus positiivseks lausa 524, mis on järjekordne ööpäevane nakatumiste tuvastamise rekord.

Loe lähemalt
dr Talving

Regionaalhaigla ülemarst prof Peep Talving Delfile: ühe koroonapatsiendi kohta on vaja kaks korda rohkem õdesid

Regionaalhaigla juhatuse liikme-ülemarsti professor Peep Talvingu sõnul võib senise olukorra jätkumine viia plaanilise ravi piiramiseni, kuna COVID-19 patsientide jaoks luuakse eraldi osakonnad ja iga haige kohta on vaja kaks korda rohkem õdesid.

Loe lähemalt
dr Erikson

Dr Kristo Erikson ja dr Pille Mukk kõnelevad "Pealtnägijas" pikaajalistest koroonaviiruse sümptomitest

Esialgsed uuringud näitavad, et umbes kümme protsenti nakatunutest kannatab pikaajaliste koroonaviiruse sümptomite ehk nn kroonilise koroona all. Pikaajalised vaegused, alates lõhnataju kaost ja lõpetades liikumisraskustega, näivad tabavat ka neid, kes põdesid COVID-19 kergelt.

Loe lähemalt
nakkuskordaja

Kuidas nakkuskordaja vähenema hakkaks?

Saame koos viiruse levikut pidurdada, kui vähendame kontakte ja suurendame kontaktide ohutust.

Loe lähemalt
dr Talving

Põhja ja Lõuna meditsiinistaapide juhid prof Talving ja prof Starkopf: palun vähendage kontakte nakkuse piiramiseks!

Tervishoiu hädaolukorra meditsiinistaapide juhid, Tartu Ülikooli Kliinikumi kriisikomisjoni juht, anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku juhataja prof Joel Starkopf ja Regionaalhaigla juhatuse liige-ülemarst prof Peep Talving panevad Eesti elanikele südamele: viiruse leviku piiramine ja muu vajaliku ravi kättesaadavus sõltub igaühe käitumisest. Palun vähendage kontakte, hädavajalike kontaktide puhul tagage hajutatus, kandke maske, järgige kätehügieeni ja õhutage ruume.

Loe lähemalt
Dr Pille Mukk

Kopsuhaigus ja kaitsemask: miks, mida ja kuidas?

Maskide kohta ringleb palju valeinfot, ent just kroonilise kopsuhaigusega inimestel on vaja end viiruse eest eriti hoolikalt kaitsta. Samas on tõsi see, et maski esmakordsel kandmisel võivad psühholoogilise pinge ja ärevuse või vale kasutuse tõttu tekkida ebameeldivad aistingud. Seetõttu selgitab PERHi pulmonoloog dr Pille Mukk, mida peaks kopsuhaigustega inimesed arvestama maski valimisel, kandmisel ja ravi ajastamisel.

Loe lähemalt
Agris Peedu

Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu räägib "Terevisioonis" plaanilise ravi jätkumisest

Milline on Regionaalhaigla plaan plaanilise ravi jätkamisega, kui COVID-19 nakatunute arv peaks tõusma, selgitas täna “Terevisioonis” Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu.

Loe lähemalt
hingamisaparaat

Kevadel tellitud hingamisaparaadid on jõudnud haiglatesse

Kevadise eriolukorra ajal hangitud hingamisaparaatidest on esimesed saadetised kohal ja jõudnud Põhja-Eesti haiglatesse. Ülejäänud tellitud hingamisaparaadid saabuvad lähiajal.

Loe lähemalt
dr Novak

ERR: "Kes keda?" uurib sel nädalal koroonaviiruse leviku vastaseid piiranguid

Kolmapäeva õhtul ETV+ eetris olev kakskeelne vestlussaade "Kes keda?" uurib sel nädalal koroonaviiruse leviku vastaseid piiranguid.

Loe lähemalt
Patsiendikool

Kuula esimest Patsiendikooli loengut COVID-19 teemal

Patsiendikool on Regionaalhaigla ja Regionaalhaigla Patsiendinõukoja koostöös loodud ja pidevalt uuenev õppe- ja infokeskkond patsientidele, millega soovime rohkem kaasata patsiente aktiivselt osalema ennetus- ja raviprotsessis.

Loe lähemalt
dr Lääts

Kiirabiosakonna juhataja dr Lilian Lääts soovitab maski kanda

Eilses "Duublis" selgitas Regionaalhaigla kiirabiosakonna juhataja dr Lilian Lääts, miks maski kandmine päästab elusid, mitte ei tekita ajukahjustust nagu arvavad maskivastased. Miks ikkagi inimesed keelduvad maske kandmast?

Loe lähemalt
dr Põdder

Erakorralise meditsiini arst-resident Kristel Liis Põdder Postimehele: teadus näitab selgelt koroonameetmete tõhusust

Erakorralise meditsiini arst-resident Kristel Liis Põdder avab uuringutele toetudes koroonaviiruse ohjes hoidmise vajalikkust ja erinevate ettevaatusabinõude efektiivsust.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Delfi: Regionaalhaigla kinnitab: koroonaviirus vereülekandega ei levi

Hingamisteede viirused ning nende seas ka uus koroonaviirus ei levi vereülekande teel inimeselt inimesele ning hetkeseisuga vajatakse kõigi veregruppidega doonorite verd, kinnitab Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH).

Loe lähemalt
dr Mukk

Kopsuarst Pille Mukk Postimehele: ma pole kohanud patsienti, kes maski ei taluks

Kopsuarstina polikliinikus haigeid vastu võttes ei ole ma siiani kohanud ühtegi patsienti, kes ei saa hingata, kui tal mask ees on, räägib Põhja-Eesti regionaalhaigla pulmonoloogiakeskuse juhataja ja Rapla haigla juht Pille Mukk.

Loe lähemalt
prof Talving

Prof Peep Talving saates "Esimene stuudio": siin on palju otsuseid, mis on karmid, aga soovitustega, ma arvan, me väga kaugele ei jõua

Ühel hetkel peab toimuma teatud määral riigi sulgemine ka Eestis, sest ühtki head varianti pandeemia peatamiseks pole, ütles “Esimeses stuudios” Põhja-Eesti Regionaalhaigla ülemarst Peep Talving.

Loe lähemalt
Maskikandmine vähendab nakatumist 40%

Maskikandmine vähendab nakatumist 40%, mis aitaks ära hoida karmimaid piiranguid

Teadusuuringud näitavad, et maskikandjatel on 40% väiksem risk nakatuda hingamisteede viirustesse. Riikides, kus maskide kasutamine on laialt levinud, nagu Singapur, Lõuna-Korea, Hongkong, Jaapan ja Island, on nakkuse levik oluliselt vähenenud ja mõnel juhul ka peatunud.

Loe lähemalt
Agris Peedu

Maski kandes annad oma panuse ravi kättesaadavusse

Regionaalhaigla meedikud kutsuvad #maskkaitseb teavituskampaaniaga Eesti rahvast üles hoolima nii enda kui oma lähedaste tervisest ning avalikes kohtades kaitsemaski kandma. Vaja on teha kõik võimalik selleks, et COVID-19 ravi ei võtaks ära liiga palju olulist ressurssi muude haiguste ravi arvelt.

Loe lähemalt
verekeskus

Vaatamata koroonaviiruse levikule jätkub doonorivere kogumine

“Verekeskuse poolt tagatakse doonorite ohutus ja ei pea kartma, et heategu tehes koroona endale külge saad,” julgustab verekeskuse ülemarst dr Gulara Khanirzayeva kõiki terveid inimesi verd loovutama.

Loe lähemalt
COVID-19

Valminud on uus haiglateülene COVID-19 ravijuhend

Tartu Ülikooli Kliinikumi, Tallinna Lastehaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla koostöös valmis uus COVID-19 patsiendi ravijuhend, kuhu on koondatud uusim tõenduspõhine info nii raskemas seisundis intensiivravihaigete kui ka COVID-19 osakondades viibivate patsientide ravimiseks ühtsete põhimõtete alusel üle Eesti.

Loe lähemalt
dr Pokker

Aitäh, et kannad maski!

Regionaalhaigla ravitöö direktor dr Helis Pokkeri sõnul saame maski kandes suurendada võimalust jätkata haiglates plaanilise raviga. „Kevadise eriolukorra ajal olime sunnitud ravitööd piirama, mistõttu venisid järjekorrad pikemaks.

Loe lähemalt
dr Popov

Dr Arkadi Popov saates "Pealtnägija": lähemad nädalad näitavad, kas olukord läheb käest või rahuneb

"Pealtnägija" küsis neljalt asjatundjalt ja otsustajalt koroonaviirusega seotud põhimõttelisi ja kriitilisi küsimusi. Eksperdid on ühel meelel, et olukord on tõsine ja tuleb sekkuda, aga selle asemel, et ühiskonda täiesti nelja seina vahele sundida, püütakse kasutada täppismeetmeid.

Loe lähemalt
dr Pärtelpoeg

Miks maski kanda?

Avalikes kohtades on soovituslik kanda maski. Maskiga kaitsed nii ennast kui ka teisi – see aitab vähendada võimalust, et köhides või aevastades jõuab piisknakkus teiste inimesteni. Maski peaksid kandma kõik inimesed, sest kunagi ei tea, kas olete nakatunud või mitte. 

Loe lähemalt
mobiilne ravipalat

Regionaalhaigla paigaldab Mustamäe meditsiinilinnakusse mobiilse ravipinna

Regionaalhaigla uudse lahendusega mobiilne ravipind sai valmis ja paigaldatakse sel nädalal Mustamäe meditsiinilinnakusse. Kriisireageerimise võimekuse suurendamiseks mõeldud mobiilse ravipinna loomiseks sai Regionaalhaigla kevadel toetuse Coca-Cola Fondi rahastusmeetmest.

Loe lähemalt
dr Popov

Dr Arkadi Popov saates "Terevisioon": meedikud ootavad valitsuselt koroonaviiruse leviku pidurdamiseks karmimate piirangute kehtestamist

Terviseameti meditsiinistaabi juht Arkadi Popov ütles, et meedikud ootavad valitsuselt koroonaviiruse leviku pidurdamiseks karmimate piirangute kehtestamist.

Loe lähemalt
prof Talving

Prof Peep Talving saates "Vikerhommik": oleme viiruse leviku pärast mures

Intensiivravi vajavate patsientide arv kasvab ning üldine olukord Eestis on murettekitav, ütles Põhja-Eesti Regionaalhaigla ülemarst Peep Talving "Vikerhommikus".

Loe lähemalt
prof Talving

Prof Peep Talving kutsub üles kõikjal maski kandma

Regionaalhaigla juhatuse liige-ülemarst prof Peep Talving kutsub oma videopöördumises üles nii Regionaalhaigla töötajaid kui kõiki Eesti inimesi, eriti Põhja-Eesti regiooni ja Tallinna elanikke, kandma maski kõikjal, kus on inimesi – ühistranspordis, toidupoes, erinevates asutustes ja mujal.

Loe lähemalt
meditsiiniline mask

Meditsiinilise maski kasutamise õpetusvideo

Regionaalhaigla infektsioonikontrolli talituse vanemarst-talituse juhataja dr Mait Altmets demonstreerib õpetusvideos, kuidas meditsiinilist maski

Loe lähemalt
dr Popov

Dr Arkadi Popov: miks on COVID-19 ohtlik ja mida saame selle peatamiseks teha?

Hiinast alguse saanud koroonaviirus, mille tekitatud haigust tunneme me nime all COVID-19, on maailma elutempot dikteerinud juba ligi aasta. Oleme haiguse ohjamisega niivõrd hõivatud, et unustame aeg-ajalt endalt küsida, miks just see haigus teistega võrreldes eritähelepanu vajab, kirjutab Arkadi Popov.

Loe lähemalt
Psühhiaatriakliinik

Psühhiaatriakliiniku ülemarst dr Margus Lõokene Eesti Päevalehele: koroonaaeg mõjub meie patsientidele laastavalt

Koroonanäitajad kahvatuvad vaimse tervise probleemide kõrval. Vaimse tervise muredega pistab rinda mitukümmend korda rohkem inimesi, kui on diagnoositud COVID-19 põdejaid. Sellal kui piirangud ja kodus püsimine aitavad viirusega võidelda, on äng nelja seina vahel paljude vaimsele tervisele hävitavalt mõjunud.

Loe lähemalt
dr Popov

Dr Arkadi Popov saates "Kajalood": COVID-19 viirus on sama kuri kui kevadel

Dr Arkadi Popov kui erakorralise meditsiini hinnatud ja usaldusväärne arst pole kuulus üksnes Eestis. Ta oli esimene välismaa meedik, kelle poole Aleksei Navalnõi tiim augustis abi saamiseks pöördus, et ootamatult teadvuse kaotanud Navalnõi Omski haiglast mujale viia.

Loe lähemalt
dr Viigimaa

Prof Margus Viigimaa Õhtulehele: südamehaigetele on koroonaviirus eriti ohtlik

Ees on pikk ja pime sügis, koroona kogub hoogu, palju on hirmu ja teadmatust. Mis on südame seisukohalt põhilised ohud? Kuidas ennast kaitsta? Kardioloog Margus Viigimaa soovitab kindlasti liikuda, süüa tervislikult ja hoiduda koroonaviirusesse nakatumise eest. „Peame vaktsiini ära ootama ja Covid-19 ravivõimalused ka paranevad järjest, kuid praegu peame olema hästi-hästi ettevaatlikud.“

Loe lähemalt
dr Popov

Rahva lemmikarst Arkadi Popov: arstide kollegiaalsus on tähtis

„Eriolukorra haiglatsaar“ ja „kõige kuulsam eestlane“ on vaid mõni neist hellitusnimedest, mis Regionaalhaigla kiirabikeskuse juhil Arkadi Popovil (48) õnnestus napilt kahe ja poole kuuga meedias välja teenida. Kolleegid ei imestanud sugugi, et Popovist sai kiiresti rahva lemmikarst – sama heatahtlik ja avatud on ta ka haiglas ning tal on haruldane oskus headusega sihile jõuda.

Loe lähemalt
testimine

5. oktoobrist tuleb enne haiglaravi ja päevakirurgilisi protseduure teha COVID-19 test

Regionaalhaigla Mustamäe korpuses on alates 01.10.2020 avatud plaanilisele statsionaarsele ravile ja päevakirurgiasse tulevate patsientide ettetestimiseks mõeldud kabinet C1004. 

Loe lähemalt
COVID-19

"Reporteritund": Covid-haigeid aina rohkem, kas haiglad on valmis?

Haiglaravi vajavaid koroonapatsiente lisandub iga päev, kas haiglad on valmis? Stuudios on dr Peep Talving Regionaalhaiglast, dr Ralf Allikvee Ida-Tallinna Keskhaiglast, dr Urmas Sule Pärnu Haiglast, dr Toomas Kariis Ida-Viru Keskhaiglast ja dr Andres Kotsar TÜ Kliinikumist.

Loe lähemalt
dr Viigimaa

29. septembril tähistame ülemaailmset südamepäeva

Täna, 29. septembril tähistame ülemaailmset südamepäeva. Maailma südamepäeva eesmärgiks on pikem, parem ja tervislikum elu. Kutsume kõiki sel päeval mõtlema enda tervise peale.

Loe lähemalt
dr Arkadi Popov

Dr Arkadi Popov "Esimesele stuudiole": mask kindlasti päästab elusid

Mask päästab elusid, kinnitas Põhja-Eesti regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja doktor Arkadi Popov "Esimesele stuudiole" antud intervjuus. Tema sõnul vähendab mask lisaks nakatumisohule ka viiruse sümptomeid.

Loe lähemalt
mask

Korduma kippuvad küsimused kaitsemaskide kohta

Kuidas kirurgilist maski õigesti kanda? Kas kirurgilise maski asemel võib kanda riidest maski? Kust ma kirurgilise maski saan? Järgnevalt leiate korduma kippuvad küsimused kaitsemaskide kandmise kohta.

Loe lähemalt
dr Popov

Dr Arkadi Popov: Ärge minge nohu ja kurguvaluga tööle. Kes läheb, see ohustab oma töökollektiivi.

Sotsiaalminister Tanel Kiik ja Põhja-Eesti regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja doktor Arkadi Popov andsid täna keskpäeval ministeeriumide ühishoones ühise pressikonverentsi, et rääkida COVID-19 leviku hetkeolukorrast Eestis.

Loe lähemalt
Lääne-Tallinna Keskhaigla õed

Lääne-Tallinna Keskhaigla õed praktiseerivad Regionaalhaiglas

Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Lääne-Tallinna Keskhaigla on leppinud kokku eripatoloogiaga COVID+ patsientide ravile suunamise nakkuskeskusesse. Patsientide turvaliseks teenindamiseks tulid Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkuskeskuse õed oma teadmisi ja oskusi täiendama Regionaalhaigla intensiivravi, kardioloogia, neurokirurgia, onkoloogia, veresoonte- ja rindkerekirurgia osakondadesse. Projekti raames saavad kolme nädala jooksul koolitust Regionaalhaiglas 16 nakkuskeskuse õde.

Loe lähemalt
dr Altmets

Dr Mait Altmets Postimehele: olukord haiglates võib eskaleeruda

Põhja-Eesti Regionaalhaigla infektsioonikontrolli talituse juhataja Mait Altmetsa sõnul on Ida-Virumaal haigla võimekus viimase piirini viidud ja kuigi praegu teistes haiglates seis hull ei ole, võib olukord eskaleeruda. "Haigestunutest kuskil 20% satuvad haiglasse," hoiatab Altmets.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Millega peab arvestama vastuvõtule tulles?

Kui Teil on viirusinfektsiooninähud, teadaolev kontakt COVID-19 haigega või olete viimase 14 päeva jooksul reisinud kõrge riskiga välisriiki (vaata siit), siis palume teiste patsientide ja haiglatöötajate nakkusohutuse tagamiseks vastuvõtule mitte tulla. Vastuvõtuaega saate muuta helistades 617 1049 või kirjutades registratuur@regionaalhaigla.ee.

Loe lähemalt
kaitsemaski kandmine

Kaitsemaski kandmine võib vähendada SARS-CoV-2 nakkuse levikut ja haiguse raskusastet

Laialdane kaitsemaski kandmine võib vähendada SARS-CoV-2 nakkuse sümptomite raskusastet ning aidata kaasa sellele, et suurem osa esmastest nakatumistest väljenduksid asümptomaatilistena. Seda toetavad mitmed laiaulatuslikud epidemioloogilised uuringud, eriti need, mis tehti 2003. aastal SARS-pandeemia ajal Aasia riikides, mil kogu elanikkond harjus kaitsemaske kandma. Uuringute järeldused olid, et maski kandmise kui pandeemia tõkestamise meetme vahel on tugev seos.

Loe lähemalt
COVID-19

Sel patsiendiohutuse päeval: hoiame oma patsiente ja ka iseennast!

COVID-19 pandeemia oli suureks väljakutseks tervishoiutöötajatele üle kogu maailma. Pidevalt stressirohkes töökeskkonnas töötades suureneb vigade esinemise tõenäosus, mis omakorda võib mõjutada ka patsiendiohutust. Seetõttu on sellel aastal patsiendiohutuspäeva teemaks “Töötaja ohutus kui patsiendiohutuse prioriteet”.

Loe lähemalt
Peep Talving

Vaata Regionaalhaigla ülemarsti-juhatuse liikme prof Peep Talvingu videopöördumist

Regionaalhaigla ülemarst-juhatuse liige prof Peep Talving tuletab kõigile meelde, et 15. septembrist kehtib Regionaalhaiglas patsientide külastuskeeld ning nii patsiendid kui töötajad on kohustatud kandma kaitsemaski.

Loe lähemalt
kaugvastuvõtt

Haigekassa palub tagasisidet kaugvastuvõtu kogemuse kohta

Eriolukord tõi päevapealt Eesti tervishoidu kaugvastuvõtu, mis võimaldab tervisemuret lahendada kodust lahkumata. Haigekassa jätkab kaugvastuvõttude rahastamist eriarstiabis ka tavaolukorras, sest teenust peavad vajalikuks nii patsiendid kui tervishoiutöötajad.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

15. septembrist kehtib Regionaalhaiglas patsientide külastuskeeld

Seoses COVID-nakkusfooni pideva tõusuga Tallinnas ja Harjumaal, kehtestab Regionaalhaigla alates teisipäevast, 15. septembrist haiglaravil viibivate patsientide külastuskeelu. Patsientidele mõeldud pakid tuleb jätta haigla infolauda, kust need saadetakse patsientidele edasi, palume pakile korrektselt märkida patsiendi nimi ning osakond. 

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Palume patsientidel ja külastajatel kasutada kaitsemaske

Seoses tõusva COVID-19 nakkusohuga Põhja regioonis ja Tallinnas palub Regionaalhaigla ambulatoorsetel patsientidel ja külastajatel haiglas maske kanda ja käsi desifintseerida.

Loe lähemalt
EMO

Palume EMO-sse viirushaiguste sümptomitega mitte tulla

Sel nädalal on viirushaiguste sümptomitega EMO-sse pöördujate arv väga järsult tõusnud. Viirushaigustega patsiendid peaksid esmajärjekorras helistama perearstile, kes otsustab edasise raviplaani ja testimise vajaduse COVID-19 haiguse suhtes.  

Loe lähemalt
Peep Talving

Prof Peep Talving Postimehele: toimivat Covid-19 ravi alles otsitakse

Covid-19 teine tõusulaine kerkib kõige kiiremini Tallinnas, kus haiglad saavutasid alles suve teises pooles kriisieelse töörütmi. Positiivsete SARS-CoV-2-testide hulga kasv pealinnas sunnib taas mõtlema plaanilise ravi piiramisele. Põhja-Eesti regionaalhaigla ülemarst professor Peep Talving räägib kevadise epideemiapuhanguga saadud kogemustest ja tulevikuplaanidest.

Loe lähemalt
füsioteraapia

Füsioterapeutide päeva keskmes on COVID-19 haiguse järgne füsioteraapia

8. septembril tähistame rahvusvahelist füsioterapeutide päeva, Regionaalhaigla taastus- ja palliatiivravi kliinikus töötab kokku ligi 50 füsioterapeuti, kes aitavad igapäevaselt inimestel taastada või säilitada häirunud liikumis- ja tegevusvõimet.

Loe lähemalt
dr Popov

Dr Arkadi Popov "Aktuaalsele kaamerale": nakatunute arv tõuseb, sest karantiinist ei peeta kinni

Põhja- Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini ülemarst Arkadi Popov ütles, et nakatunute suur arv näitab, et paljud pole karantiinireeglitest piisavalt kinni pidanud. Popov soovitab avalikes ruumides maske kanda.

Loe lähemalt
labor

7. septembrist saab Regionaalhaiglas teha tasulist COVID-19 testi

Regionaalhaigla laboratooriumis saab alates esmaspäevast, 7. septembrist testida tasuliselt COVID-19 nakkuse esinemise suhtes. Testitakse ainult haigustunnusteta pöördujaid.

Loe lähemalt
HOIA

HOIA mobiilirakenduse abil saad kiiresti teada võimalikust lähikontaktist COVID-19 nakatunuga

Eesti oma koroonaäpp on nüüd kõigile Eesti inimestele allalaaditav nii Google Play kui App Store-i kaudu.

Loe lähemalt
testimine

Digitaalne koroonaviiruse küsimustik koroonatest.ee aitab Terviseametil hinnata ja prognoosida viiruse levikut Eestis

Enne kui helistad oma perearstile, testi, kui tõenäoliselt on tervisemure näol tegemist koroonaviirusega. Selleks on loodud digitaalne test veebilehel koroonatest.ee

Loe lähemalt
COVID-19

Testimisest koroonaviiruse suhtes - kellele, kuidas ja miks tehakse koroonatest?

Testimine koroonaviiruse suhtes ei tee inimest terveks, vaid annab teada, kas vaevuste põhjustajaks on koroonaviirus. Sealjuures võib test anda ka valenegatiivse tulemuse ehk olla negatiivne testi tegemise hetkel, kuid positiivne juba järgmisel päeval. Enamikel haigestunutel ei ole vaevused tõsised ja isegi kui tegemist on koroonaviirusega, saab seda ravida ainult nii nagu iga teist viirushaigust.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Korduma kippuvad küsimused

Järgnevalt leiate vastused vastuvõtte, uuringuid, protseduure ja haiglaravi puudutavatele küsimustele.

Loe lähemalt
reisimine

Alates 1. septembrist saavad riskiriigist naasjad lennujaamas ja sadamas koroonaviiruse testi teha

1. septembrist saavad COVID-19 riskiriikidest Eestisse naasjad isolatsioonikohustuse lühendamiseks ning tööle naasmiseks lasta end koroonaviiruse suhtes lennujaamas ja sadamas testida. Eesti elanikele on testimine tasuta, välismaalased saavad kohapeal tasuda kaardimaksega.

Loe lähemalt
Hannes Rumm

Hannes Rumm: kuidas läks 30000 doonoril koroona-ajal? Veri good!

Ennemuiste ei olnud eestlased mitte mingil juhul nõus oma verd loovutama. „Halvemat asja kui oma vere andmine ei saanud ollagi,” selgitab folkloristikaprofessor Marju Kõivupuu. „Veri tähendas vanade eestlaste jaoks nende hinge, hinge asupaika, ja oma hinge ei anta ju ära!”Õnneks oleme me viimase paari sajandi vältel arenenud nii, et nüüd on Eestis üle 30 000 inimese, kes hea meelega annavad hinge tagant oma verd ära mitte kolme tilga, vaid suisa 450 milliliitri kaupa. Meil on Saaremaa-jagu doonoreid, kes vähemalt korra aastas oma verd loovutavad ning kellele on paljude teiste abi vajanute seas tänulik ka Marju Kõivupuu.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Regionaalhaigla leevendab piiranguid, 9. juulist võib külastada haiglaravil viibivaid patsiente

COVID-19 epidemioloogiline olukord on paranenud ja arvestades Terviseameti soovitusi leevendab Regionaalhaigla seniseid piiranguid. Haigla peauksest sisenemisel ei tule enam läbida tervisekontrolli ja küsitlust ning kaitsemaskide kandmine haiglaruumides ei ole enam kohustuslik. Samuti lubatakse alates homsest, 9. juulist, külastada haiglas viibivaid patsiente.

Loe lähemalt
COVID-19 test

23. ja 24. juunil ei ole võimalik vereproove ja COVID-19 proove anda 

Jaanilaupäeval ja jaanipäeval, 23. ja 24. juunil ei saa Regionaalhaiglas vereproove ja COVID-19 proove anda. Jaanipäeva eel toimub proovide võtmine 22. juunil kell 8.00–13.00.

Loe lähemalt
dr Novak

EMO koormus on järsult tõusnud ja COVID-19 nakkusoht püsib

Suvehooaja algusega on Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonna (EMO) koormus järsult tõusnud. Pöördujate seas on ka COVID-19 nakkusohtlikke patsiente. Ooteajad on tavapärasest pikemad ja palume patsientidelt mõistvat suhtumist.

Loe lähemalt
dr Anu Planken

Koroonaviirusest paranenute immuunvastused luubi all

Eesti suurim biotehnoloogiaettevõte Icosagen alustas aprilli keskel koostöös Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tartu Ülikooli, Tartu Ülikooli Kliinikumi, SYNLAB Eesti ja Qvalitas Arstikeskusega uuringut, mille eesmärk on töötada välja koroonaviiruse vastase immuunvastuse esinemist ja ulatust näitavad immunoloogilised seroloogilised testid.

Loe lähemalt
vähiravi nõuandetelefon

Vähiravi infotelefonid pälvisid patsientide tunnustuse

Koroonakriisi eriolukorra ajal avas Regionaalhaigla vähipatsientidele mitu infotelefoni. Statistika näitab, et nõustamistelefonid olid patsientide seas populaarsed ja hinnatud.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Alates 25. maist saab oma lähedastele taas pakke tuua

Alates 25. maist on taas võimalik oma lähedasetele Regionaalhaiglasse pakke tuua. Patsientidele mõeldud pakid tuleb jätta haigla personali kätte, kes toimetavad need päeva jooksul edasi osakondadesse. Palume pakkidele korrektselt märkida patsiendi nimi ja osakond, et pakk jõuaks turvaliselt õige inimeseni. Pakkidega palume mitte saata toiduaineid, küll aga võib tuua (alkoholivabu) jooke. 

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Regionaalhaigla loob mobiilse ravitegevuse lisavõimekuse kriisideks

Regionaalhaigla projekt kriisireageerimise võimekuse suurendamiseks mõeldud mobiilse ravipinna loomiseks sai Coca-Cola Fondi rahastusmeetmest toetuse. Mobiilne ravipind valmib sügisel.

Loe lähemalt
dr Talving

Regionaalhaigla meedikud kutsuvad jätkuvale valvsusele nakkusriski osas

Sammhaaval on COVID-19 epidemioloogiline olukord paranemas, eriolukord on lõppenud ja piiranguid leevendatakse. Samas ei ole nakkusoht veel kadunud ja ennetusmeetmed on jätkuvalt olulised.

Loe lähemalt
EMO

Regionaalhaigla tänab kriisi ajal appi tulnud naiskodukaitsjaid ja kaitseliitlasi

Naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased alustasid Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonna (EMO) sissepääsu juurde püstitatud kollase välitelgi ees ööpäevaringse valve pidamisega pea kaks kuud tagasi, märtsi keskel. Ühe vahetuse pikkus oli kaheksa tundi.

Loe lähemalt
COVID-19

Regionaalhaigla uuendab jooksvalt pandeemiast väljumise strateegiat

Regionaalhaiglas kliinikute juhatajate ja Covidstaabi koostöös valminud COVID-19 pandeemiast väljumise strateegia on elav dokument, mida haigla juhatus ja infektsioonikontrolli juhtrühm jooksvalt arendavad. Strateegia sätestab kõigi haigla eesmärkide astmelise taastamise COVID-19 pandeemia stabiliseerumisel ja täpsustab tegutsemisviisid vastavalt olukorra muutumisele. Taastusstrateegia rakendamise põhieesmärgid on ohutu tervishoiuteenuste ja töökeskkonna tagamine ning haigla toimimise kindlustamine.

Loe lähemalt
COVID-19

"Pealtnägija" tõi ekraanile dokumentaalfilmi "Sõda nähtamatu vaenlasega: 60 päeva koroonaepideemia eesliinil"

"Pealtnägija" värske dokumentaalfilm pakub ainulaadse sissevaate ühe Eesti suurhaigla ja selle patsientide võitlusesse koroonaviirusega.

Loe lähemalt
Hiiu korpuse patsiendid saavad lähedastega suhelda videokõne teel

Hiiu korpuse patsiendid saavad lähedastega suhelda videokõne teel

Seoses eriolukorraga ei ole viimastel nädalatel olnud lähedastel võimalik haiglas viibivaid patsiente külastada. Regionaalhaigla Hiiu korpuses, nii järelravi kui õendusabi keskuses, oleme selleks loonud võimaluse suhelda videokõne vahendusel.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Palume Regionaalhaiglasse tulles aega varuda

Head patsiendid! Palume teil Regionaalhaiglasse tulekuks aega varuda. Peauste juures toimub patsientide esmane tervisekontroll.

Loe lähemalt
COVID-19 läbi põdenud inimesi oodatakse vereplasmadoonoriks

COVID-19 läbi põdenud inimesi oodatakse vereplasmadoonoriks

Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli Kliinikum ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla kutsuvad koroonaviiruse haigusest paranenud inimesi loovutama vereplasmat, et uurida, kui tõhus on paranenud inimeste plasma kasutamine COVID-19 raskelt põdevate patsientide ravis.

Loe lähemalt
Heivi Varus

Kliiniline psühholoog Heivi Varus tutvustab hingamisharjutust

Uue töönädala alguse puhul tutvustab Regionaalhaigla kliiniline psühholoog Heivi Varus hingamisharjutust "Langev leht". 

Loe lähemalt
Kristi Kalvik

Kliiniline psühholoog Kristi Kalvik räägib meetodist, mis on abiks muretsemisega toimetulemisel

Keerulistel aegadel kipume sageli tundma rohkem ärevust ning pähe tulevad häirivad ja rõhuvad mõtted. Peamine, mis ärevust tekitab on muretsemine. Kuidas sellega toime tulla?

Loe lähemalt
Metsma ja Peedu

Füsioterapeut Taavi Metsma annab nõu, kuidas säilitada ka praegusel ajal füüsiline aktiivsus

Trennitegemine on seotud tervislike kasuteguritega – parem uni, rohkem energiat ja risk haigestuda paljudesse haigustesse on väiksem.

Loe lähemalt
Liis Kristiin Vaher

Vaimse tervise õde Liis Kristiin Vaher õpetab, kuidas eemalduda muremõtetest

Meie pead läbivad päeva jooksul tuhanded mõtted, kujutluspildid ja mälestused – mõned neist on meeldivad, mõned aga rõhu

Loe lähemalt
droon

Regionaalhaigla lennutas hiidlaste testid mandrile esmakordselt drooniga

Põhja-Eesti Regionaalhaigla tegi koostöös tehnoloogiaettevõttega Threod Systems täna Eesti meditsiini ajalugu, kui Hiiumaa haiglas võetud analüüsimaterjal, sealhulgas koroonaviiruse testiproov lennutati saarelt mandrile esmakordselt mehitamata lennuvahendi ehk drooniga.

Loe lähemalt
dr Põdder

Palun ära veel väsi ja püsi kodus

Päike paitab õues juba õige soojalt, õhtud on järjest valgemad ja ka inimesi väljas üha enam. Palun ära veel väsi ja püsi kodus!

Loe lähemalt
dr Ülo Kivistik

Kaadrid Regionaalhaigla intensiivravi osakonnast

Vaata eksklusiivseid kaadreid Regionaalhaigla I intensiivravi osakonnast dr Ülo Kivistikuga.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Regionaalhaigla on taastamas oma tavapärast töörütmi

Eelmisel nädalal alustas Regionaalhaigla kriisist väljumise plaani detailide kokkuleppimist. Patsientide vastuvõtt järk-järgult taastub kriisieelsele tasemele.

Loe lähemalt
dr Maire Kuddu

Eriolukorras loodud kiiritusravi infotelefon on pälvinud patsientide tunnustuse

Koroonakriisi tõttu Regionaalhaigla kiiritusravi patsientide nõustamiseks ja toetamiseks avatud infotelefon 5328 4759 on ligi kuu ajaga end õigustanud – helistajate tunnustavast tagasisidest nähtub, et sellega on loodud võimalus saada spetsialistilt oma probleemile kiiret lahendust, värskeimat infot ja kindlustunnet ärevas olukorras.  

Loe lähemalt
Niilo

Mina saan puhata siis, kui Sina veel alla ei anna

On koolivaheaeg – päike meelitab sõpradega õue hängima ja Terviseameti viimaste andmete järgi lisandus ööpäevaga vaid seitse uut koroonapositiivset

Loe lähemalt
Igor

Praeguses olukorras tuleb oma lähedasi hoida distantsilt

Erakorralise meditsiini osakonna õde Igor Taniitšuk töötab COVID-19 kahtlusega patsientidega. Eraelus kolis Igor oma vanematest lahku, et neid haiguse eest kaitsta, pannes ka teistele südamele, et praeguses olukorras tuleb oma lähedasi hoida distantsilt.

Loe lähemalt
MariAnne

Oluline on hoida positiivset meelt ja mitte langeda masendusse

„Iga EMO patsienti tuleb praegu võtta nakkusohtlikuna, kuid oluline on hoida positiivset meelt ja mitte langeda masendusse,“ ütleb Regionaalhaigla

Loe lähemalt
Gerli

Hetked igapäevatööst eesliinil

Palusime Regionaalhaigla töötajatel jäädvustada ja jagada hetki oma igapäevatööst eesliinil, et tutvustada haiglatöö telgitaguseid. Jagame neid nüüd teiega!

Loe lähemalt
Jevgeni

Palun ära väsi ja püsi veel kodus

Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse üldarsti dr Jevgeni Nipadistovi sõnul võib ette tulla olukordi, kus ta on järjest tööl lausa kolm ööd.

Loe lähemalt
dr Lilian Lääts

Regionaalhaigla kiirabiosakonna juhataja dr Lilian Lääts palub praegust olukorda mitte alahinnata

Regionaalhaigla kiirabiosakonna juhataja dr Lilian Lääts palub praegust olukorda selle põhjal mitte alahinnata, et numbrid näevad natuke paremad vä

Loe lähemalt
Levila

Loe ja kuula: Eesti koroona vastu II osa: ''Nemad kaitsevad meid''⁣⁣

Levila käis kolmes Eesti haiglas ning nägi lähedalt meditsiinitöötajate võitlust koroonaviirusega. See on lugu arstidest, ōdedest ja haiglatöötajatest eesliinil.⁣⁣

Loe lähemalt
Tanel Kiik

Sotsiaalminister Tanel Kiik ja tema meeskond kutsuvad verd loovutama

Sotsiaalminister Tanel Kiik ja tema meeskond kutsuvad verd loovutama ka eriolukorra ajal, sest ka praegu on haiglates palju patsiente, kes elupäästvat vereülekannet vajavad.

Loe lähemalt
doonoriks

COVID-19 haigusest paranenud vabatahtlikke kutsutakse doonoriks, et arendada SARS-CoV-2 seroloogilisi teste ja viirusvastaseid ravimolekule!

Icosagen alustab koostöös Tartu Ülikooli, SA TÜ Kliinikumi, SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH), SYNLAB Eesti ja Qvalitas Arstikeskusega koroonaviiruse immunoloogiliste seroloogiliste testide väljatöötamist, millega on võimalik määrata viirust põdenud ning potentsiaalselt viirusega kokkupuudet omanud isikute (sealhulgas eesliinitöötajate) COVID-19 viirusvastast immuunsust. Uuring on kaheetapiline

Loe lähemalt
Reva

Regionaalhaigla keemiaravi infotelefon sai esimese kuuga 266 kõnet

Koroonakriisi eriolukorras Põhja-Eesti Regionaalhaigla keemiaravi patsientide toetamiseks ja nõustamiseks avatud infotelefon 5399 4187 on edukalt käima läinud, esimese kuu jooksul aitasid arstid ja õed patsiente ja nende lähedasi 266 korral.  

Loe lähemalt
G. Tabor

Regionaalhaigla ja Ugala teatri koostöös valmisid kasulike nõuannetega heliklipid

Regionaalhaigla esmase psühholoogilise abi meeskonna ja Ugala teatri koostöös valmisid kasulike ja helgete nõuannetega heliklipid, mis tuletavad me

Loe lähemalt
dr Remmelgas

Kuidas kriisiolukorras hakkama saada?

Afganistani-kogemusega reanimobiili osakonna juhataja Andrus Remmelgase sõnul on kriisiolukorras psühholoogiliselt väga oluline endale rutiin tekit

Loe lähemalt
dr Novak

Mille poolest erineb COVID-19 haigus gripiviirusest? Miks on oluline valvsust mitte kaotada ja meedikuid usaldada?

Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse juhataja dr Vassili Novaku sõnul piisab vaid paarist inimesest ja ühest hetkeks, et haigus leviks.

Loe lähemalt
dr Lotman

Kas viirusele tuleb vaktsiin? Kas ühiskondlik immuunsus on saavutatav?

Esimeses videos räägib meie kardioloog Dr Eno-Martin Lotman asjade hetkeseisust, isiklikest ohverdustest ja rõhutab üle, miks me ei tohiks haigust alahinnata.

Loe lähemalt
dr Ilumets

Regionaalhaigla meedikud kutsuvad isolatsioonis püsima teavituskampaaniaga #koduspäästadelusid

13. aprillist algas Regionaalhaigla teavituskampaania koondnimega „Kodus päästad elusid“, kus meedikud annavad nõuandeid ning soovitusi pikalt kestva kriisiolukorraga toime tulemiseks ja dokumentaalstiilis portreelood viivad vaataja otse kriisi keskmesse, näidates eesliinil olevate arstide ja õdede tööd eriolukorra tingimustes.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Hetked igapäevatööst eesliinil

Palusime Regionaalhaigla töötajatel jäädvustada ja jagada hetki oma igapäevatööst eesliinil, et tutvustada haiglatöö telgitaguseid. Jagame neid nüüd teiega!

Loe lähemalt
dr Pärtelpoeg

Mina annan siin endast kõik kuni kriisi lõpuni, aga kas sina jääd koju?

Kevadiselt õrritav päike. Lähed linnaparki jalutama, sest viirus ju värskes õhus ei levi, eks? Aga tead – kahjuks mõtlevad kõik teised samamoodi.

Loe lähemalt
dr Helis Pokker

Regionaalhaigla jätkas märtsis aktiivselt plaanilist ravi

Sõltumata eriolukorrast käib Regionaalhaiglas ka plaaniline ja COVID-19 sõltumatu ravitöö. Kiire reageerimine koroonakriisi puhkemisele, hea koostöö patsientidega ja osaliselt kaugtööle ümberhäälestamine tagasid hea ravitegevuse ka märtsis, kus ravitöö maht ei olnud drastiliselt väiksem varasematest aastatest.

Loe lähemalt
nõuandetelefon

Regionaalhaigla avas reumatoloogilistele patsientidele nõuandetelefoni

Alates 9. aprillist töötab tööpäevadel kell 10.00–15.00 nõuandetelefon numbril 5323 1737 reumatoloogilistele patsientidele, kus nõu annavad meie kogenud reumaõed. 

Loe lähemalt
visiir

Regionaalhaigla võtab kasutusele EKA tudengite disainitud visiirid

Põhja-Eesti Regionaalhaigla lõi käed Eesti Kunstiakadeemiaga ning ostab esmalt 1000 tootedisaini tudengite loodud kaitsevisiiri, mida hakkavad kasutama Regionaalhaigla COVID ja intensiivravi osakondade töötajad. Kokku on Regionaalhaiglal plaanis neid visiire soetada 4000.

Loe lähemalt
Jevgeni Štšaslõvõi

Erakorralise meditsiini osakonna arst-resident Jevgeni Štšaslõvõi kirjutab blogi uues sissekandes eriolukorraga kohanemisest

Möödunud on üle kolme nädala. Võin öelda, et personal on viirusega võideldes kogenenum ja haiglatöötajad hoiavad rohkem kokku ​

Loe lähemalt
kampaania

Meditsiinistaabid toetavad valitsuse algatust „Lähed välja, levitad viirust“

Põhja ja Lõuna meditsiinistaabid avaldavad toetust täna valitsuse algatatud sotsiaalkampaaniale „Lähed välja – levitad viirust. Püsi kodus!“, sest hoolimata koroonakriisi mõningatest rahunemismärkidest on endiselt vaja ühiselt pingutada selle nimel, et epideemia selgroog murda.

Loe lähemalt
lennujaam

Isikukaitsevahendite saadetised jõuavad Regionaalhaiglasse

Eile jõudis Regionaalhaiglasse 1,498 miljonit kirurgilist näomaski, 250 000 FFP2 tüüpi respiraatorit ja 15 000 paari kaitseprille. Täna jõuab haiglasse lisaks esimene lennukitäis isikukaitsevahendeid riigi teostatud hankest.

Loe lähemalt
Margus Viigimaa

Arstid annavad nõu krooniliste haigustega patsientidele

Prof Vallo Volke, prof Alan Altraja ja prof Margus Viigimaa jagavad nõuandeid ja soovitusi, mida seoses uue koronaviirusega silmas pidada.

Loe lähemalt
Kristo Erikson

Haiglate eetikakomiteed sõnastasid soovitused kriisi võimendumise korral

Sel nädalal jõuavad haiglatele üle Eesti kliinilise eetika alased tegevuspõhimõtted, mis annavad haiglatele ja nende personalile juhised, kuidas jaotada piiratud tervishoiuressursse, kui COVID-19 pandeemia peaks laienema.

Loe lähemalt
TTJA juhend

TTJA koostas juhendi, kuidas valmistada nii meditsiinilisi kui isetehtud maske

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) töötas koostöös Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) ekspertidega välja juhendi kaitsemaskide valmistamiseks nii eraisikutele kui ka ettevõtjatele. 

Loe lähemalt
Peep Talving

Regionaalhaigla sai eriolukorra juhtimisel otsustava vastutuse

Koroonakriisi tõttu korraldati Terviseameti otsusega eelmisel nädalal ümber kogu Eesti haiglavõrgu töö ja moodustati kaks regionaalset meditsiinistaapi. Põhja meditsiinistaapi juhib Regionaalhaigla juhatuse liige-ülemarst prof Peep Talving. 

Loe lähemalt
COVID-19

Arst-resident Jevgeni Štšaslõvõi kirjutab oma blogis, milline on tema töö eriolukorras Eesti suurimas erakorralise meditsiini osakonnas

Minu praktika arstina erakorralises meditsiini osakonnas sattus kõige väljakutsuvamale ajale meditsiinis, kus meil tuleb hakkama saada olukorraga, milles me kõik oleme esmakordselt.

Loe lähemalt
EMO

Intensiivraviarst Hans-Erik Ehrlich Eesti Päevalehele: puhkame siis, kui kriis on läbi

Põhja-Eesti regionaalhaigla intensiivraviarst dr Hans-Erik Ehrlich tõdeb, et praegu pole olukord veel kurnav.

Loe lähemalt
dr Martin Kütimets

Intensiivraviarst Martin Kütimets Eesti Päevalehele: meedikud põevad koroonaviirust teistest rängemini    

Praegune kriis on näide stsenaariumist, milleks ei ole võimalik täielikult valmistuda, ütleb Põhja-Eesti regionaalhaigla intensiivraviarst Martin Kütimets.

Loe lähemalt
Insight

Saates „Insight“: tervishoiusüsteemi inimlik nägu eriolukorras

Alates eriolukorra kehtestamisest Eestis on meie kõigi harjumuspärases elus toimunud tõsised muutused.

Loe lähemalt
dr Mait Altmets

Dr Mait Altmets „Ringvaates“: kogu oluline info maskidest

Regionaalhaigla infektsioonikontrolli talituse juhataja dr Mait Altmets andis 2. aprillil „Ringvaates“ ülevaate millal ja millist maski kanda.

Loe lähemalt
dr Popov

Eesti Ekspress: Aasta inimene valitud! 17 põhjust, miks eriolukorra haiglatsaar Arkadi Popov on selle kevade parim inimene Eestis

24. märtsil muutus midagi. Eesti inimesed hakkasid uskuma, et sellest kriisist on võimalik läbi tulla. Põhjus?

Loe lähemalt
Ringvaade

Saaremaa velotuuri korraldaja Riho Räim „Ringvaates“: inimesed ei tohi valvsust kaotada

„Ringvaade“ oli Skype'i teel ühenduses Saaremaa velotuuri korraldaja Riho Räimega, kes sattus koroonaviiruse tõttu surmasuhu, aga tuli sealt pärast

Loe lähemalt
Labor

Koroonaviiruse laboridiagnostika võimalused 

Põhja-Eesti Regionaalhaigla labor on epideemia algusest alates teinud molekulaarseid uuringuid koroonaviirushaiguse tuvastamiseks.

Loe lähemalt
Isikukaitsevahendid

Eestisse saabus 2,6 miljonit isikukaitsevahendit

Täna jõudis Tallinnasse Eesti ja Läti ühine isikukaitsevahendite tellimus. Põhja-Eesti Regionaalhaigla tellis koostöös Sotsiaalministeeriumiga isikukaitsevahendeid, mis jagatakse Terviseameti jaotuskava alusel esimesel võimalusel Eesti erinevatele tervishoiuasutustele ja üldhooldekodudele.

Loe lähemalt
dr Põld

Dr Kristiina Põld „Ringvaates“: mul on keelatud oma lapsi kallistada

Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonna juht Kristiina Põld rääkis „Ringvaates“, milline on arsti kodune elu COVID-19 pandeemia ajal.  

Loe lähemalt
dr Helis Pokker

Meditsiiniuudised: Aegkriitiline ravi toimub ka kriisiajal

Koroonakriisist tingitud eriolukorra tõttu on Põhja-Eesti Regionaalhaigla oma tööd ja taktikat ümber korraldanud – plaanilisi ravitöid, visiite ja operatsioone on edasi lükatud ja osa igapäevatööst on kolinud digikanalitesse, kuid tõsiselt tervist ja elu ohustavate seisundite planeeritud ravi ja erakorraline abi on endisel tasemel tagatud, kuni tervishoiu valmisoleku III tasemele tõstmise otsuseni.

Loe lähemalt
dr Peep Talving

Hea Eesti rahvas – püsige kodus!

Tõenduspõhiselt on viiruse leviku piiramiseks parim viis maksimaalselt efektiivne isolatsioon.

Loe lähemalt
pexels

Regionaalhaigla avas kiiritusravi patsientidele nõuandetelefoni

Alates 27. märtsist töötab tööpäevadel kell 10.00–13.00 nõuandetelefon numbril 5328 4759 kiiritus- ja samaaegset keemiaravi saavatele haigetele, kus nõu annab onkoloog.

Loe lähemalt
Arkadi Popov

Kiirabikeskuse juhataja Arkadi Popov: „Valmistume COVID-19 patsientide vastuvõtmiseks.“

Millised on olulisemad ettevalmistused, mida Regionaalhaigla praegu teeb? 

Loe lähemalt
Anneli Elme

Ohutuse tagamiseks lükkame edasi nende vähiravil olevate patsientide visiidid, kelle jaoks viivitus ei mõjuta ravitulemust ega ohusta seisundit

Kriitilisel ajal lükkame ohutuse tagamiseks edasi nende patsientide visiidid, kelle jaoks viivitus ei mõjuta ravitulemust ega ohusta seisundit.

Loe lähemalt
pexels

Regionaalhaigla avas COVID-19 infotelefoni keemiaravi patsientidele

Alates 20. märtsist saavad Regionaalhaigla keemiaravi patsiendid helistada COVID-19 infotelefonile numbril 5399 4187.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Haiglad hakkavad plaanilist ravi piirama, et tulla toime erakorralise ravivajaduse kasvamisega

Terviseamet teatas täna kõikidele haiglatele, et nimetab praegust olukorda tervishoiu hädaolukorraks.

Loe lähemalt
emo

Kergemate viirushaiguste sümptomitega palume tungivalt EMO-sse mitte tulla

Palume tungivalt kergemate viirushaiguste sümptomitega pöörduda perearsti poole või konsulteerida perearsti nõuandetelefonil 1220.

Loe lähemalt
emo

Regionaalhaigla palub välismaalt saabunud haigustunnustega inimestel EMO-sse mitte tulla

Erakorralise meditsiini osakonda ei tohiks pöörduda välismaalt tulnud inimesed, kellel ilmnevad haigusele iseloomulikud tunnused (köha, nohu, palavik).

Loe lähemalt
külastuskeeld

5. märtsist kehtib Regionaalhaiglas patsientide külastuskeeld

Kuna Eestis on märgatavalt tõusnud hooajaliste viiruste sh gripi levik, kehtestab Regionaalhaigla alates neljapäevast, 5. märtsist haiglaravil viibivate patsientide külastuskeelu. 

Loe lähemalt
Peep Talving, Helis Pokker

Regionaalhaigla tänab patsiente mõistva suhtumise eest

Regionaalhaigla on viimasel nädalal seoses tervishoiu hädaolukorraga plaanilist ravitööd piiranud, et valmistuda kõrgema etapi haiglana COVID-19 haiguse leviku kasvuga kaasnevaks.

Loe lähemalt
Psühhiaatria polikliinik

Psühhiaatriapolikiinik jätkab plaanilise vastuvõtuga

Regionaalhaigla psühhiaatriapolikliiniku spetsialistid jätkavad plaanilise vastuvõtuga.

Loe lähemalt
pexels

Peatame pakkide vastuvõtmise haiglas viibivatele patsientidele

Alates 17.03 kl 12.00 peatame pakkide vastuvõtmise haiglas viibivatele patsientidele.

Loe lähemalt
EMO

Regionaalhaigla panustab üleriigiliselt COVID-19 ravi korraldusse

Regionaalhaigla on teinud vajalikud ettevalmistused COVID-19 haigusega patsientide ravimiseks.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Regionaalhaigla piirab plaanilist tegevust

Seoses tervishoiu hädaolukorraga piirab Regionaalhaigla plaanilist ravitööd, kuna kõrgema etapi haiglana tuleb meil valmistuda COVID-19 haiguse leviku kasvuga kaasnevaks.

Loe lähemalt